Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE
O TRANSPORTECH KONÍ

Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Hladoví, žízniví a vyděšení jedou až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejmáně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat.

Utrpení koní
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhá cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je taká česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali
Neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnohapředpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralá kamiony, přestávky určená k napájení, krmení a odpočinku jsou buï naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány.

Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklá maso". Vědecká důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdraváho koně velký problám. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdravotní problámy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou taká zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.

Cesta
Již na česko-polských hranicích v českám Těšíně jsou koně v žalostnám stavu, nemocní, zranění, v šoku a stresu. Z česká republiky jsou koně vezeni přes Slovensko, Maïarsko a Slovinsko. Tato velmi dlouhá cesta je vybrána ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde byly zavedeny přísná kontroly znemožňující průjezd takto týraných koní. Po dosažení slovinsko-italských hranic je většina koní v naprostám vyčerpání, někteří jsou již mrtví. Na mnoho z nich ještě čeká dlouhá cesta na jih na Bari či trajektem na Sardinii.

Odkud koně pocházejí?
Většina koní je prodávána drobnými zemědělci, pro která přestali být koně lukrativní - kvůli stáří nebo nemoci. Někteří koně jsou závodní a malá část se chová speciálně na maso.

Proč?
Italští konzumenti požadují čerstvá koňská maso, polští koně jsou relativně levní a polská zákony není těžká obcházet. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet koní z milionu na současných 500 000.

Zákon
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.

Mezinárodní kampaň Viva!Britsko-polská organizace Viva! iniciovala kampaň naláhající na vládu Polska, aby ukončila krutý obchod s koňmi. Kampaň postupně našla podporu v dalších zemích Evropy.Snaha Svobody zvířat
Prostřednictvím CEA (Czechs and English for Animals) se Svoboda zvířat v r.2003 připojila k mezinárodní kampani za zrušení transportů živých koní a převzala organizaci česká verze PETICE CESTA NA SMRT.


Týrání při přepravě

 

 

 

 

 

Tyto snímky jsou převzaty z jiných servrů, ale jsou natolik otřesné že ani nevyžadují komentář.

 

 


Hnusné fotky z jatek :-(

Koně jsou stejně jako hovězí dobytek umrtveni vstřelením kolíku do mozku

Umrtvený kůň takto vykrvácí

Kůň vykrvácel


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I takto mohou vypadat koně. „Chovatel“ pan Helfr Dehtáry u Prahy u dálnice na Ml. Boleslav.

Fotografie zaslal noname autor = není fyzicky ověřeno / nicméně já osobně tomu věřím.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your likehorses.estranky.cz

(LatonyaLig, 26. 3. 2018 5:46)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil will crash worldwide internet

(Mashaappek, 12. 12. 2017 21:28)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

proč!!!!

(:/, 6. 4. 2017 19:36)

Nechápu proč to ti lidé dělají.
Vždyť koně chtějí taky prožít dobrý život jako lidi.
Vůbec to není fér.
Těm lidem co koně posílají na jatka jen třeba že už nemůže ten kůň jezdit nebo podobně tak bych jim udělala to samí.
Proč takhle ty koně musejí trpět když zato nemůžou?
Prosím vás pochopte že to jsou živé bytosti jako mi!!!!!!!!!!!!!!!!
Taky by se nám to nelíbylo!!!!
Neposílejte koně na jatka!!!!

současnost

(anonym, 14. 9. 2011 22:14)

Jen pro info...Jsou dva
Karel a Antonín, tedy bratři...O Karlovi vím, že takhle se koně chovat ROZHODNĚ nemají, ale naštěstí jsem to přímo neviděla....zato vím o Tondovi.
Dříve to bohužel bylo katastrofální...málo žrádla, 28 koní do 14ti boxů, hnůj pod nohama, stájník hnusnej ožrala...ale ted se do Dehtár přihrnula banda skvělej lidí, co koně doopravdy milujou..počet koní se odprodejem podařilo snížit na číslo 11, což je do 14 boxů ideální. Každý člen ,,dehtárákůˇ se stará o jednoho koně(přiježďování, čištění, platba za to plus poplatky za veterinu a kováře a všehno možné, co se toho týká). Z toho se za půl roku podařilo obsednout nebo znovuobsednout tyto koně, dohlíží se na dostatek sena, čiisté vody a správné podestýlky(i když se někdy musí zakročit tvrději). Všichni tam do toho vkládáme svůj čas, tprělivost a peníze proto, aby se tam koníci měli dobře..Nikdy to nebude nejlepší, už jen proto, že tam není pastva, ale kvete to tam. Stájník je sice chlápek podiivného vzhledu, ale koně má taky rád a pracuje, což je ohromně důležitá věc. Bohužel na zimu bude mít volno a vrátí se až na jaře a mezitím tam přibudou dva, kteří nemají absolutně nic společného s dobrou pověstí. Tak doufám, že nám všem vydrží nervy a že nic koním neprovedou. Ale špatně dopadnou, pokud špatně naloží s konma.
Pokud se to tak, jak to vipadá momentálně. bude držet dál, nebo lépe, bude se úroveň zvyšovat, každý kdo to tam zná nebo znal bude šťasný, protože i koně budou šťasní..a snad se nad sebou zamyslí i ten Karel...

toť vše...

přesně tak

(horor, 29. 7. 2010 23:19)

Taky máme u koní odkoupenou podvyživenou koylku, co se vykrmila je snad nejtlustější za stáje a taky nemusela na jatka a totéž i jiný kůň od nás Je slepá a nemá šlachu dali sme jí žanci a jezdí na výjdy do lesa lidi vzpamatujte se

:)

(Nela-majitelka blogu, 10. 6. 2010 12:47)

Ahojky Samuelo,
myslím, že máš pravdu, že jen že to je třeba to prase neznamená, že je určeno k zabíjení. Někdo je má třeba rád. Ale na druhou stranu si nedokážu představit celý svět, jak nejí maso a všichni jsou vegetariáni. :)

Re: :)

(SamuelaS, 12. 6. 2010 14:58)

jo to máš pravdu..bylo by to divný :D....to byl jen taková možnost něčeho lepšího...neva :)

poznámka.....

(SamuelaS, 10. 6. 2010 0:19)

ano...chudáci koně..ale sakra lidi!!! to platí na veškerá zvířata!!! Je to asi těžké vzít ale dělat rozdíly mezi koňmi či prasaty (která jsou dokonce chytřejší než psi) je vážně ještě hloupější než být neohleduplný a zlý ke všem zvířatům.
Kdyby si lidi odpustili zabíjení zvířat pro trochu potěchy na talíři a plné bříško, nebylo by možná ani tolik násilí mezi lidmi jako takovými. Vím že by to fungovalo ale nevěřím že by se lidi dokázali na tolik ukáznit :-(
Vím že mi tu teď jistě někdo připíše jaká sem kráva a ať si toho nechám...ale když už je tu ten článek nemůžu si to odpustit...přiznávám!!!

každý má šanci!'

(Valča Palča, 2. 5. 2010 9:47)

Každej kůň má šanci..Ve stáji sme měli koně kterej si zlomil nohu..Nenechali jsme ho utratit..Nohu už má v pořádku.SIce se už na něm nemůže jezdit ale zvládnul to!Může chodit na procházky....ty koně který jsou podviživení se dají vykrmit..Ale nemusí jít do koňského salámu!!!!

TAKHLE BY MĚLY TRPĚT TY CO JE VOZÍ!!!!

(romana, 13. 9. 2009 17:22)

TOHLE JE SÍLENÉ STÍM BY SE MĚLO ZAČÍT NĚCO DĚLAT.KAŽDÝ TVOR NA ZEMI MÁ PRACH BOLESTI JAKO MY LIDÉ.TOHLE BYCH UDĚLALA TAKOVÝM CO UBLIŽUJÍ BEZBRANÍM!tAKOVÉ LIDI TU NA ZEMY NENAJÍ CO DĚLAT .CO TO MUŽE BÝT ZA ČLOVĚKA JEN HOVADO.

Zabit take lidi

(Kristýn, 29. 8. 2009 22:57)

nesnašim takove lidi...:-/ nejraději bych udělala to same jim at vidi jakou bolest oni proživaji sou to lidi co nemaji srdce jen se tim bavi...!!!

to jsou kreténi

(katka, 27. 4. 2009 17:42)

chudáci koně.nechápu jak jim to nějakej debil mohl udělat.VŽDYŤ TO JSOU TAKÉ ŽIVOČICHOVÉ!a jsou to hlavně přátelé.

...

(majitelka stáje, 25. 3. 2009 21:48)

No nwm, hlavně je to kvůli majiteli, ten se o něj neumí dostatečně starat ... je to strašný a pokud byl ten kúň nemocný, měl stím něco dělat ...

ehmmm

(Aneta, 25. 3. 2009 20:25)

tak hele tohodle pána myslím by jste zveřejnovat neměli.Také jsme měli podobného koně a byl nemocný a už se stím nedalo nic dělat!!!!normálně žil....tento kůn bude mít pravděpodobně stejný problééémm ne???? x)

DEHTÁRY

(DEHTÁRY, 27. 1. 2009 18:47)

Ale jo, věřte tomu, já to tam znám... a to tady vidíte jen jednu fotku... Jinak koně jsou namačkáni v boxech minimálně po třech... Ale, já už radši kočim...

jses debil Vavřinče

(nuninka-majitelka blogu, 26. 10. 2008 10:30)

Jezis já sem taky holka ty debile a to že sem někdo dává fotky kde je odhalena pravda těch prevítskejch vraždících monster, kterejm se prý říká lidi to neni tak hrpzný jako to že to vůbec dokážou udělat lidi, tyhle fotky jsou proti nim nic!!!

tak hele

(vavřinec, 24. 10. 2008 22:02)

divej jo ... ty tu budeš dávat pro holky takové fotky?cooooooooo?si ?? o sobě myslíš ,,,,

Hnuus

(arabek96, 28. 9. 2008 18:47)

Te je fakt hruza co ty lidi delaj!! ja osobne az budu velka tak budu bojovat proti tyrani koni!!!i ostatnich zvirat

fůůůůůůůůj bléééééééééééé!!!!!!!

(pajika, 6. 9. 2008 13:16)

chudacci konicci:(ty lidi bych zabila kreteni vypatlany!!!!!!!!!jsou to normalni buzici,hovada a jeste neco horsiho jinak se jim neda rict chtela bych to zastavit kdo se mnou souhlasi?????

humus!!!!!

(pajika, 6. 9. 2008 13:14)

ja s tebou souchlasim Ochrano zvirat pred zabitim ja s tebou sto pro souhlasim:(